Sarışın Kadınlar İçin Makyaj

Sarışın Kadınlar İçin Makyaj

Sarışın Kadınlar İçin Makyaj;

Öncelikle ilk kabul etmemiz gereken durum şudur saçınız doğuştan mı sarışın yoksa sonradan mı yani saçınıza yaptırmış olduğunuz boya, röfle tarzı işlemlerle mi sarışın oldunuz. Ülkemizde maalesef saçını sonradan sarı renge boyatıp sarışın olduğunu söyleyen bayanlarımız var ama bu demek değildir ki sonradan sarışın olan bayan kötü gözüküyor. Sarı saçın öyle güzel ve doğal durduğu bayanlar var ki doğuştan sarışınmış gibi duruyorlar ama birde işin vahim tarafı saç dipleri siyah, kaşları kahverengi, tenleri koyu olan sarışınlarımız var. İşte burada sarışın bayanlara bir gruplama yapmamız lazım. Dolayısıyla burada dikkat etmeniz gereken ten renginiz, göz renginiz, saç renginiz ve yüz yapınız. Kendiniz de bu özelliklerinize dikkat ederseniz emin olun yapmış olduğunuz veya yaptırmış olduğunuz makyajla güzelliğinizi çok daha ön plana çıkarabilirsiniz. Bayanlarımızda bir de şöyle bir yanlış görüyorum ellerinde getirdikleri resimlerdeki bu katalog, dergi veya gazetedeki herhangi bir ünlü veya bir mankenin resmi oluyor ve ben bu makyajı istiyorum diyor. Eğer yüz yapınız ve diğer özellikleriniz resimdeki bayana benziyor ise güzel, makyöz arkadaşımızda yetenekliyse o resim’e benzeme şansınız yüksek ama öyle değil ise sonuç bir facia olabilir.

Doğuştan sarışınsanız ve gözleriniz açık renk ise ;

Fondöten: Açık tonlarda fondöten kullanmanızı öneririm. (Yaz aylarında bir ton koyuya gidebilirsiniz.)

Göz Farı: Açık sıcak renkleri tercih edebilirsiniz, acı kahve, şeftali, gri kahve tonlarıda göz renginizi ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Allık: Koyu kırmızı, koyu pembe,  olmamak şartıyla çoğu allık renginiz çok rahat kullanabilirsiniz. Özellik ışıltılı bir pembe sizi daha fresh gösterecektir.

Ruj: Nude yani tengi, pembe, açık şeftali ve parıltılı tonlar. Gece makyajında kırmızı ruj muhteşem duracaktır. (Göz makyajınızda sadece belirgin bir eye liner, belirgin kirpikler olmak şartıyla)

Sonradan sarışınsanız, teniniz kumral  ve gözleriniz koyu renk ise ;

Fondöten: Teninizden bir ton açık fondöten kullanmanızı öneririm. (Yaz aylarında bir ton koyuya gidebilirsiniz.)

Göz Farı: Nefti yeşil, acı kahve, mürdüm, bronz tonları da göz renginizi ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Allık: Koyu kırmızı, koyu pembe,  olmamak şartıyla çoğu allık renginiz çok rahat kullanabilirsiniz. Özellik gül kurusu sizi daha fresh gösterecektir.

Ruj: Nude yani tengi, pembe ve parıltılı tonlar.

 

 

Up